خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

تشریح برنامه‌های تنیس روی میز در سال 95

  محمود نظری دبیر فدراسیون تنیس روی میز با خبرنگار سایر حوزه های گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان به گفتگو پرداخت و پاسخگوی سوالاتی شد که گزیده آن را در ذیل می خوانید:

  * آیا اکنون آرامش به فدراسیون تنیس روی میز برگشته است؟

  -بله، صددرصد، ما هم اکنون با آرامش خاطر پیش می‌رویم. به هر صورت زمانی که فدراسیون جدید روی کار آمد افرادی حضور داشتند که برخی از آنها از دوره زارع پور و برخی دیگر از دوره سعادتمند بر مسند کار بودند. نباید فراموش کرد که این دوستان در 5 سال و 3 ماهی که عهده دار مسئولیت بودند زحمات زیادی کشیدند و تلاش‌های زیادی برای پیشرفت تنیس روی میز ایران انجام دادند. اما همه جا به این صورت است زمانی که مدیر جدیدی بر روی کار می‌آید سعی می‌کند از افرادی استفاده کند که از لحاظ تفکر به وی نزدیک‌تر هستند و بیشتر به درد برنامه‌هایش می‌خورند. به همین دلیل تیم کاری انتخاب می شود که هماهنگ باشند. نباید فراموش کرد که این انتخاب‌ها بدان معناست که سایر افراد شایسته نیستند و نباید انتخاب شوند بلکه مدیر حق دارد تیمی را انتخاب کند که با وی هماهنگ هستند و به هر حال مواردی که پیش آمده بود سوء تفاهم بود و باید به کسی که سالها تجربه دارد اختیار بدهند که خودش تصمیم گیری کند و سایرین هم تلاش کنند با حمایت خود باعث پیشرفت تنیس روی میز شوند.

  *چه برنامه‌هایی برای سال 1395 دارید؟

  -ما ابتدا و پس از روی کار آمدن فدراسیون جدید برنامه‌ای 4 ساله راهبردی را ارائه دادیم و بر اساس همان برنامه گروه‌ها و کمیته‌هایی را تشکیل دادیم تا کارها بهتر انجام شود. علاوه بر آن برنامه و تقویم مسابقات را تهیه کردیم و از سرمربی‌ها، مدیرها و سایرین خواستیم که برنامه‌ای شامل تاریخ و نحوه انتخابی را به فدراسیون ارائه دهند.همچنین تقویم آموزشی را تهیه کردیم و لیستی هم برای تدریس و پشتوانه سازی سال آینده تهیه کردیم. قرار است در سال 95 مسابقاتی را برای خردسالان برگزار کردیم. کمیته استعدادیابی فعلا با مسئولیت خانم کیوانی کار می‌کند. وی دارای مدرک دکترا است و دو فرد کار کشته هم در کنارشان فعالیت می‌کنند. فدراسیون جهانی و وزارت ورزش تاکید زیادی بر استعدادیابی دارند و ما هم به همین دلیل برنامه‌ای را آماده می‌کنیم و به وزارت ارائه می‌دهیم تا بعد از مسابقات سهمیه المپیک اردوهای شبانه روزی را برای نخبگان و استعدادهایمان برگزار کنیم.

  *در حال حاضر به غیر از حمایت‌های وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک درآمدزایی دیگری هم وجود دارد؟

  -قراراست که کمیته اقتصادی تشکیل دهیم تا تمام برنامه‌های اقتصادی و دیگر ظرفیت‌های قابل اجرا مورد بررسی قرار بگیرد. به هر صورت جذب در آمد و حامی مالی از وظایف ماست و ما باید غیر از منابع دولتی، منابع خودمان را هم داشته باشیم. به امید خدا با روابطی که قارداشی دارد می‌توانیم موفق شویم.

  *از عزل و نصب‌های فدراسیون بگویید. چه تعداد از افراد از جامعه تنیس روی میز هستند؟

  -تمام افرادی که خودمان انتخاب کردیم از خانواده تنیس روی میز هستند تمام کمیته‌ها با حضور افراد پینگ پنگی فعالیت می‌کنند و به امید خدا در کمیته فرهنگی و همگانی هم تا چند وقت دیگر کار خود را با همین افراد آغاز می‌کند. به هر صورت هر برنامه‌ای که مطرح شود و پیشنهاد داده شود در صورتی که مورد قبول قرار بگیرد اجرایی می‌شود.

  *بزرگترین ضعف تنیس روی میز در سالهای اخیر را در کدام قسمت می‌بینید؟

  -بخش استعداد یابی مهم‌ترین بخش است که باید مورد توجه قرار گیرد و تلاش می‌کنیم خودمان را به سطح استاندارد برسانیم. همچنین باید میان تمام بخش‌ها هماهنگی ایجاد کنیم وبخش آموزش تقویت شود. در همین راستا آئین نامه‌هایی را ابلاغ کردیم و دنبال آن هستیم که هر چه زودتر اجرایی شوند.کارهایی که باید اجرایی شوند زیاد هستند و با توجه به این که فدراسیون جدید خیلی دیر کارش را آغاز کرد و دچار مشکلات زیاد اعم از مطالبات سنگین و در پیش بودن مسابقات جهانی و انتخابی المپیک بود کار بسیار سختی داشتیم و داریم. اما امیدوارم با حمایت و همکاری سایرین به امید خدا بتوانیم کارها را به نحو احسن انجام دهیم. همچنین باید تلاش کنیم در مسائل اقتصادی پررنگ‌تر عمل کنیم و مانند گذشته تمام تکیه‌مان به دولت نباشد.

  *برای بهبود شرایط لیگ بانوان برنامه‌ای دارید؟

  -ما برنامه‌های زیادی برای بهتر شدن لیگ ها داریم. این برنامه تنها شامل لیگ بانوان نیست و لیگ آقایان هم دچار مشکلات است. به طور مثال ما مدت‌هاست که با سختی و مشقت زیادی تعداد تیم‌ها را به عدد 6 می‌رسانیم تا مسابقات را برگزار کنیم اما می‌خواهیم دیگر این گونه نباشد و اگر رسانه‌های تصویری توجه بیشتری به ما داشته باشند تیم‌های بیشتری برای حضور اقدام می‌کنند. دبیر فدراسیون در پایان خاطرنشان کرد که باید شرایط حضور تیم‌ها را آسان تر کنیم .هچنین باید تلاش کنیم تاتلویزیون بازی‌های سطح بالا مانند مسابقات جهانی و مراحل نهایی لیگ برتر را پوشش دهد تا حامیان مالی بیشتری جذب تیم‌ها شوند. در این صورت ما می‌توانیم لیگ پویاتر و بهتری را شاهد باشیم. امیدوارم حمایت‌ها در بخش آقایان و بانوان بیشتر شود و ارتباطات قوی‌تر شود همچنین تلاش می‌کنیم آئین نامه‌ها را تغییر دهیم وباشگاه‌ها را به پشتوانه سازی ترغیب کنیم. خوشبختانه نگاه فدراسیون به آقایان و بانوان برابر است و تلاش می‌کنیم تا در آینده شاهد لیگ پویاتری باشیم.


  این مطلب تا کنون 11 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : فدراسیون ,کنیم ,تنیس ,کردیم ,شوند ,مسابقات ,تهیه کردیم ,تلاش می‌کنیم ,فدراسیون جدید ,قرار بگیرد ,همچنین باید ,
  تشریح برنامه‌های تنیس روی میز در سال 95

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر